Skřítkové v lese.

11.5.-15.5.2015  rekreační středisko Bílá holubice, Moravice 139, Vítkov

Zde najdete pravidelné zprávy z naší výpravy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pondělí

 

 

 

 

 

Původně plánované krátké prozkoumávání okolí Bílé holubice jsme protáhli na výlet přes Jánské lázně do Kružberku. Skřítci prošli cestou – necestou, mechem – kapradím 7 kilometrů. V nohách mám už sedm kilometrů a jdu se vyspat na další dobrodružství. Dobrou noc.

ÚTERÝ

Všichni skřítci spí po náročném dopoledni plném zážitků a zdá se jim o skřítcích Permonících, kteří obývají místo, které jsme dopoledne navštívili. Dnes jsme měli na programu krmení zvířátek pana domácího(první skupina-Skřítci Mechovníčci a skřítci Šmudlíci) a návštěvu štoly, kde se dříve těžila břidlice. Po napínavém prozkoumávání díla starých hornickým mistrů s rozsvícenými baterkami skřítci objevili zlatý poklad. V nohách dnes máme dalších pět kilometrů, proto odpoledne čeká skřítky jízda na koních a opékání špekáčků.

robinsonka2rajče.net

Tak skončil další den plný dobrodružství zakončený opékáním špekáčků.

STŘEDA

Tak jsme opět nezaháleli. Hned po snídani jsme nasedli na autobus, který nás dopravil do Kružberku. Po červené značce jsme se vydali kolem Davidova mlýna a zdatných horolezců na hráz přehrady Kružberk. Bohužel jsme nepotkali hrázného Palyzu, ale po cestě jsme pozorovali zvířátka v oboře a vystopovali jsme po šipkách sladký poklad. Zpáteční cestu jsme původně chtěli absolvovat také autobusem, ale nakonec jsme se jako zdatní turisti vydali pěšky. kilometry raději neuvádím.

ČTVRTEK

Po dobrodružství na stezce odvahy si děti ráno přispaly. Venku nám mezitím osvěžil vzduch jarní deštík a až opět vykouklo sluníčko, vyrazili jsme na cestu za pokladem. Ale nebojte, ten největší poklad Vám přivezeme zítra v 14.00 hod před školku.

PÁTEK